Skip to main content

Mis juhtub naise kehas orgasmi ajal?

Kirjutame seekord naise orgasmist! Me kõik teame sellest, kuid misiganes põhjusel – patriarhaalne ühiskond, tabu, naise seksuaalse naudingu tähtsuse eiramine, häbi, mis seostub seksuaalsusega ning võid ise veel põhjuseid juurde mõelda … – on orgasmid popkultuuris võtnud ükssarve vormi.

lekkekindlad aluspüksid

See on saavutamatu või täielik müsteerium või sa teed seda kõike valesti; ja kõik, mida sa vajad on 5 tundi, 12 lõhnaküünalt ning vintaaž-stiilis vann, et selleni jõuda. Kuumniiske sigareti suitsust ning käejälgedest udusel peeglil läbinägemise eesmärgil pakime siin lahti mis tegelikult juhtub, kui naine saab orgasmi. Keha on ikka üks äge asi!

Mis juhtub orgasmi ajal?
Põhimõtteliselt on orgasm mittetahtlik lihaste kokkutõmbumine – tupes, pärakus ning emakas asuvate lihaste väikesed, rütmilised kokkutõmbed ning siis vabastamine. Sinu südame rütm tõuseb, su nahk näib ja tundub punetav, veri voolab sinu suguelunditesse ning sinu kliitor muutub jäigaks täpselt samamoodi nagu meestel peenis (need kaks ongi tehtud samasugusest materjalist!).

See, et kliitor on tähtis elund orgasmi saamisel ei tule ilmselt paljudele üllatuseks. Aga ja ja ja, kas sa teadsid, et kliitor on ainuke organ, mis eksisteerib ainult naudingu eesmärgil?! Halloo! Veel põnevaid fakte kliitorist ühest ilusast kolmeminutilisest filmist siin.

Sinu kliitori otsal on tuhandeid närvilõpmeid, kuid see on alles algus – ülejäänu ulatub tupe taha ning mõlemale küljele, umbes 12 cm pikkuselt. Uuring, mis viidi läbi OMGYES-i poolt leidis, et 36,6% küsitletud naistest vajavad orgasmi saamiseks kliitori stimuleerimist. Teine 36% väitis, et nad suudavad orgasmi saada ainult vaginaalses vahekorras, kuid orgasm on nauditavam koos kliitori stimuleerimisega. Sinu häbememokad (välimised tupe osad, mis on nähtaval) muutuvad orgasmi ajal kohevamaks ja tumedamaks ning sinu emakas kallutab end veidi.

Kas teadsid, et leidub üle 10 erineva naiste orgasmi? Tutvustasime nendest lähemalt üheksat. Loe lähemalt, kui soovid kogeda meeleületavaid orgasme.

Kui saad orgasmi, siis vabaneb sinu ajus oksütotsiin ning dopamiin (hea tuju hormoonid). Oksütotsiin põhjustab emaka kokkutõmbeid ning arvatakse ka, et tõstab emotsionaalse sideme tekkimist partneriga. Dopamiin on valvaigistav ning seetõttu soovitatakse orgasmi saada päevade ajal krampide leevendamiseks! Kirjutasime ka põhjaliku ülevaate seksist päevade ajal – loe lähemalt!

Mis on orgasmi bioloogiline idee? Kas üldse peab olema?
Iseenesestmõistetavalt on tüüpide puhul, kellel on peenis, orgasmi bioloogiline point sperma väljutamine, et munarakk saaks viljastatud. Naiste jaoks ei ole vastus aga nii selge. Mõned uuringud väidavad, et lihaste kokkutõmbumine, mis toimub orgasmi ajal aitab spermal tupest ülespoole liikudaTeised teadlased aga märgivad, et võibolla aitab see kaasa sideme tekkimisele kaaslasegaViimase aja uuringud evolutsioonibioloogide poolt väidavad, et naise orgasm arenes refleksina aitamaks naisel rasestuda.

Indiana Ülikooli filosoof Dr. Elisabeth Lloyd aga ei usu ühtegi nendest teooriatest ning väidab, et evolutsiooniteooriatel ei ole ole naise orgasmiga mingit seost. Ta usub, et orgasm on naisele nagu nibud meestele ehk siis neil ei ole mingit otstarvet keha toimimises. Dr. Sofia Jawed-Wessel ütles Teen Vogue ajakirjale, et tema arvates on ainuke põhjus lihtsalt heaolutunne.

Naise orgasmi kajastatakse maagilise ükssarvena. Reaalsuses on see aga individuaalse seksuaalsuse oluline, kuid väga lõbus osa ning paljud naised on hädas, et orgasmi regulaarselt kogeda. Kuigi miljonites erinevates kohtades pakutakse sulle müügiks paremaid orgasme võib osutuda päris korralikuks väljakutseks töötada välja reaalne teadus selle pseudoteaduse taga. Neile paljudele naistele, kellel orgasmi saamisega raskusi, on teadusel veel nii palju teha. Seda avastas Jimi Cullen, kui proovis teha uuringut anorgasmia-st (raskus või võimetus saada orgasmi). Ta kirjutab The Guardian-is: “Kahjuks ei kandnud see projekt vilja, kuna sisuliselt ei ole keegi seda uurinud ning ma ei leidnud sobivat juhendajat.” Orgasmi bioloogilise, kultuurilise ning psühholoogilise mõju uurimise osas valitseb suhteline tühjus. Cullen väidab, et teadusringkondadel oleks aeg orgasme ja anorgasmiat tõsiselt hakata võtma!

Ärge mõelge, et unustasin naiste ejakulatsiooniPlanned Parenthood-is väidetakse, et inimestel, kellel on vulva ümbritseb kusiti ümbrust kusiti käsn, mis on osa kliitori koest. Kui oled erutatud, siis see paisub ning muutub tundlikumaks. Kusiti sees ja ümber on pisikesed näärmed, mis võivad täituda vedelikega kui oled asja juurde asumas. Naise purskamine ehk ejakulatsioon toimub siis, kui see vedelik kusitist ja näärmetest vahekorra ajal väljutatakse. Purse on tõeline, see ei toimu kõigil ning see ei ole kindlasti mitte piss!

Originaalartikkel