Remonditöökoda
Remonditöökoda on väljend, mis on meie manuaalteraapia õppegrupis aastate jooksul tekkinud ja aina enam kanda kinnitanud. Põhjus selleks on üsna proosaline – kui me kliendi kehaga tegelema, teeme ortopeedilisi, neuroloogilisi ja muid spetsiifilisi (lihas)teste, tasakaalustamevaagna asendit, korrigeerime lihaste toonust ja tasakaalustame organite sidemeid, tunneme me end sageli kui remondimehed, kes keha mittetöötavad osad kenasti töökorda seavad. Kuigi ma alati tahaksin keha ühe võlukepiliigutusega korda saada, siis alati see nii lihtne ei ole ka, sest inimese keha on teadupärast üks igavesti keeruline sõiduk. Enamasti areneb esmasest tutvusest välja dialoog, et kehas tekiks usaldus ja ta oma varjatud sõnumitega lagedale tuleks. Seda eriti siis, kui valule on eelnenud trauma või ebamugavustunne on kestnud juba pikka aega.
“Remonditöökojas” kasutan ma pehmekoe manuaalteraapia võtteid, so manuaalse füsioteraapia vorm lihaste, sidemete, fastsia manipuleerimiseks ehk kätega keha katsumiseks ja töötlemiseks, et taastada keha töövõime ja funktsionaalsus. Kui kehas on valu, võib see anda märku vigastusest või põletikulisest protsessist, mille eesmärk iseenesest on keha tervendada, kuid mis protsessi käigus tekitavad armkudesid ja trigerpunkte ning need omakorda valu.
Teraapia lõpus ja kohtumiste vahepeal soovitan kliendile mõned harjutused, et keha uue olukorraga kohaneks, vajadusel lõdvestuks või justnimelt pingutaks – kõik sõltub olukorrast ja vajadusest.
Näiteks võib vaagnavalu end peita suukoopas või diafragmas… põlvevalu talla all või vaagna piirkonnas… alaseljavalu hoopis kaelas ja küünarnukivalu seljas…
Vastuvõtu pikkus 60-90min