Skip to main content

Teraapiad raseduse ajal

Kuigi rasedus on põnev aeg ja naise keha võimekus paneb imetlusest heldima, võivad muutused osutuda kehale liiga suureks väljakutseks. Paljude probleemide lahendus saab alguse vaagnapõhjast.

Vaagnapõhjalihased toetavad keha altpoolt: emakat, põit, soolestikku (kui nimetada vaid mõnda organit). Nii nagu kõhulihased venivad, et mahutada kasvavat last, toimuvad muutused ka vaagnapõhjalihastes, et kompenseerida rasedusega seotud muutuseid:
– põis avaldab emakale rohkem survet, mistõttu käid sagedamini tualetis.
– rasedusaegsed hormoonid lõdvestavad liigeseid, sh vaagna- ja puusaliigeseid, et need saaksid sünnituseks laieneda. See aga võib põhjustada vaagna ebastabiilsust ning see omakorda seljavalu, sümfüüsivalu, uriinilekkeid.
– Kasvavad kõht ja rinnad muudavad keha raskuskeset ning mõjutavad nii kehahoidu kui kõnnakut mistõttu võivad tekkida pinge- ja valutunne üla- ja alaseljas.
– Hormonaalsete muutuste, dehüdratsiooni või ka muude põhjuste tõttu on kalduvus kõhukinnisusele.

Kõik need muutused mõjutavad vaagnapõhjalihaste heaolu ning võivad kaasa tuua vaagnapõhjahäireid:
– uriinilekked teatud tegevuste ajal või pidevalt
– urineerimise kiireloomulisus ja sagedus või sagenenud vajadus
– urineerimispeetus, põie mittetäielik tühjenemine
– kõhukinnisus, raskused roole tühjendamisel, hemorroidid, lõhed, soolelekked
– surve tunne vaagna piirkonnas, raskustunne tupes
– vaagnavalu, valu seksi ajal
– alaselja või puusavalu

Vali ühekordne külastus või 3- või 5-korra pakett. Tutvu hindadega siin. Paketi eest tasutakse täismahus esimesel vastuvõtul. Edasised vastuvõtuajad lepitakse kokku jooksvalt. Teenuseid saab kasutada 6 kuu jooksul alates esimesest visiidist.

Heaolukliiniku pakutavad teraapiad on toetava iseloomuga ning ei asenda professionaalset meditsiinilist abi. Teraapiad ja treening sobivad raseduse II ja III trimestril.

Vali sobilik pakett ja broneeri aeg vastuvõtule siin

Harjutused raseduse II-III trimestril, sh vaagnapõhjalihaste treening, et toetada vaagnaelundeid ja last, vähendada uriinilekkeid ja aidata valmistuda sünnituseks. Harjutusi saad teha koos Mariaga, kes kasutas harjutusi raseduse III trimestril ning oli video filmimise ajal viimaseid päevi oma kolmanda lapse ootel. Harjutused on sobilikud igas eas ja ettevalmistuses naistele.

Sisene treeningusse siit

Kerelihaste ja vaagna piirkonna lihaste tasakaalustamine. Hormoonide mõjul vaagen laieneb, kasvava kõhu raskuse tõttu muutub keha raskuskese ja vaagna kalle. Seetõttu paljud vaagnaga seotud lihased venivad ja muutuvad nõrgemaks, tekitades pinget ja valu seljas ning vaagna piirkonnas (sümfüüsivalu, puusavalu, vm). Vaagnaga seotud lihaste tasakaalustamine võib alandada valu ning parandada enesetunnet kogu raseduse vältel.

Broneeri aeg vastuvõtule siin

Hingamisharjutused. Uskuge või mitte, kuid on olemas õige viis hingamiseks. Kohe mitu õiget viisi! Õige viis hingamiseks treenimise ajal, lõdvestumise ajal, sünnitamise ajal. Hingamine aitab stabiliseerida keha, vaimu ja emotsioone, lõdvestab vaagnapõhjalihaseid ja varustab keha hapniku ning vajalike toitainete ja hormoonidega.

Broneeri aeg vastuvõtule siin