Uriinipidamatus
Uriinilekked tekivad enamasti siis, kui vaagnapõhjalihased on kas pinges, nõrgad, kahjustunud või lihtsalt ei oska enam oma tööd koordineerida (või kõike korraga).
Probleeme märgatakse sageli raseduse ajal ja pärast sünnitust või seoses üleminekuea ja menopausiga, mil naissuguhormoonide tootmine väheneb. Lisaks võivad lekete tekkimisele kaasa aidata elustiil, haigused/operatsioonid, üldiselt nõrgad lihased ja veel mitmed asjaolud.
Vaagnapõhja füsioteraapia eesmärk on leevendada elukvaliteeti segavaid sümptomeid, et elu oleks täisväärtuslik. Et saaksid naasta endale meeldivate tegevuste juurde, teha sporti, käia matkamas, tantsida, naerda. Et vahekord oleks valuvaba, et oleksid oma lihaste toimimisest teadlikum ja tundlikkus tekitaks rõõmuvärinaid. Ja et vajadusel saaksid murevabalt köhida-aevastada.
Vaagnapõhja füsioterapeudi vastuvõtul küsib terapeut esmalt sümptomite esinemise kohta, seejärel kontrollib vaagna asendit, vaagnaga seotud lihaseid, sh vaagnapõhjalihaseid, et hinnata, kas need on tasakaalus. Vaagnapõhjalihaseid kontrollitakse tupe siseselt – terapeut palub teil pingutada ja lõdvestada vaagnapõhjalihaseid ning proovida teatud asendeid või tegevusi, et hinnata lihaste tööd ja koordinatsiooni. Vajadusel kasutab füsioterapeutpehmekoe manuaalteraapia võtteid, et tasakaalustada vaagna asendit ja lihaste tööd. Esimese vastuvõtu lõpus