Skip to main content

Naiste orgasmi funktsioonide kohta on mitmeid teooriaid. Mõned uuringud on leidnud, et orgasmi ajal kogetud emaka kokkutõmbed aitavad transportida spermat munaraku suunas. Samas ei saavuta paljud naised vahekorra ajal orgasmi ja on tavaline, et naised rasestuvad ilma selleta. Vähe on aga uuritud ovulatsioonide evolutsioonilist rolli.

Orgasmi ja ovulatsiooni seosed

Arvamus, et naiste orgasmidel ja paljunemisel on vähe ühist on püsinud võrdlemisi pikalt. Kuid see kõik on muutumas, kuna uus uuring on näidanud, et ovulatsioon mängib naiste orgasmides rolli.

Naise orgasm – see mõiste ajab sageli segadusse ja on endiselt veidi salapärane. Isegi sellised suured mõttemehed ajaloost nagu Aristoteles ja Hippokrates nõustusid, et erinevalt meestest on naise rasestumisel orgasmi saavutamisega vähe või üldse mitte mingit pistmist. Uued uuringud toovad aga teistsuguse lähenemise.

Yale’i ja Cincinnati lastehaigla teadlased pakuvad antud teemal värsket infot, uurides erinevate liikide arenemise tunnused. Varasemad uuringud on kaldunud orgasmi mõista proovimise osas keskenduma inimese bioloogiast pärinevatele tõenditele ja mitte evolutsioonilisele päritolule. Teadlased Gunter Wagner ja Mihaela Pavlicev, väidavad aga, et naise orgasmiks kujunenud nähtusel oli ovulatsiooni esilekutsumisel esivanemlik funktsioon.

Kuna naiste orgasmi ja järglaste arvu või eduka paljunemise vahel ei ole leitud ilmset seost, keskendusid teadlased konkreetsele orgasmiga kaasnevale füsioloogilisele tunnusele, prolaktiini ja oksütotsiini (naise orgasmiga tekkivad põhilised hormoonid) eritumisele, ning uurisid seda nähtust teistes imetajates. Nad leidsid, et paljudel imetajatel mängib see refleks ovulatsioonis rolli.

Vaatamata imetajate paljunemisbioloogia tohutule mitmekesisusele saab imetajate evolutsiooni jooksul jälgida mõningaid põhiomadusi. Näiteks naiste munasarjade tsükkel inimestel ei sõltu seksuaalsest aktiivsusest, kuid teistel imetajaliikidel kutsuvad ovulatsiooni esile isased, kes nendega paarituvad. Teadlaste analüüs näitab, et isaste põhjustatud ovulatsioon arenes kõigepealt välja ja et tsükliline või spontaanne ovulatsioon, nagu seda kogevad inimnaised, on tuletatud tunnus, mis arenes välja hiljem.

Teadlased on teinud ettepaneku, et naiste orgasm võis areneda kohanemisena otsese reproduktiivse rolliga – refleksist, mis eelnevatel liikidel põhjustas isase poolt esilekutsutud ovulatsiooni. See refleks muutus hilisemas evolutsioonis paljunemisel üleliigseks, andes naise orgasmile teisejärgulise rolli nagu nauding.

Emaste suguelundite võrdlev uuring näitas ka, et spontaanse ovulatsiooni arenguga ühes rütmis liikus kliitor oma esivanemate asukohast kopulatoorse kanali sees hiljem eemale. See anatoomiline muutus tegi vähem tõenäoliseks, et kliitor saab vahekorra ajal piisavat stimulatsiooni, et viia neuro-endokriinse refleksi tekkeni, mida inimestel nimetatakse orgasmiks. Seega – võid vabalt orgasmide saavutamise raskuses süüdistada hoopis evulotsiooni!

Naise seksuaalsus: Mis on ühist ovulatsioonil ja orgasmil

Kas ovulatsiooni ajal on tugevamad orgasmid?

Krampide, kõhupuhituste ja verejooksude vahel võib naiseks olemine olla kohati väsitav. Kuid igakuine tsükkel toob ka kasu, sealhulgas paremad orgasmid.

Ajakirjas The Journal of Sexual Medicine läbi viidud uuringu kohaselt saavutame tõenäolisemalt orgasmi just ovulatsiooni ajal. Põhjus? Kliitor paisub sel ajal kuni 20 protsenti, muutes seksuaalse iha tekke palju hõlpsamaks.

Itaalia teadlased mõõtsid ultraheli aparatuuri abil 24 naise kliitorit vanuses 18-35 aastat. Nad vaatasid ka arterit, mis varustab kliitorit verega.

Pärast mõõtmist iga osaleja menstruaaltsükli alguses, keskel ja lõpus avastasid nad, et 14. päeval (keskmine ovulatsiooni päev) muutus kliitor suuremaks ja paisus rohkem. Lisaks oli kliitori arter vähem piiratud, võimaldades sinna pumbata rohkem verd, et valmistuda mahlasteks orgasmideks.

Kuidas saada tugevamaid orgasme igal ajal?

Selleks, et ise katsetada, millised orgasmid Sul erinevate tsüklifaaside ajal on, pole kaaslast vajagi! Kõige tavalisem – ja kiirem – orgasmiliik on klitoriaalne. Selleks leidub palju erinevaid spetsiaalseid stimulaatoreid, millest üks tunnustatumaid on Womanizer’i omad. Pakume oma e-poes ka Womanizer Premium Eco stimulaatorit – suurepärane variant keskkonnateadlikule naisele. Avasta uusi ja intensiivsemaid orgasme, koge 100% naudingut ja rahuldust olles ka  keskkonnasäästlik!

Et avastada aga vaginaalseid orgasme, mida on kirjeldatud ka kui sügavamad ja tugevamad kui klitoriaalsed, tulevad appi klaasist dildod. Need aitavad stimuleerida konkreetseid punkte tupes – G punkt, P punkt jne. Väga lahe toode, mida saavad paarid koos kasutada, aga ka naine ise endale yoni massaaži tegemiseks. Klaas on naturaalne ja lihtsalt puhastatav materjal, mis annab sellele eelise silikoondildode ees. Antud toode on suurepärane ka naise ejakulatsiooni (squirt) avastamiseks.

Lisaks soovitame ka kristallsauasid, mis on oma sirge kuju poolest head A-punkti ja emakakaela orgasmide saavutamiseks. Tegemist on naturaalsest poolvääriskivist nö dildodega, mida kasutatakse nii energeetilise kui füüsilise massaaži tegemiseks. Kristallidel on erinevad omadused, mille järgi saad valida omale sobivaima – need on võimsad enesearmastust ja seksuaalset arengut soodustavad vahendid.

Kas teadsid, et eristatakse üle 9 erineva orgasmiliigi? Kas Sind ajavad erinevad tähestikunimelised mõnupunktid oma kehas segadusse? Loe lähemalt erinevate orgasmiliikide ja nende saavutamise kohta meie ülevaatlikust blogipostitusest.

Millised on orgasmid kui ovulatsioone pillide tarbimisest tulenevalt ei toimu?

Paljude naiste jaoks on orgasmi saavutamine aeg-ajalt keeruline, olenemata sellest, kas nad võtavad rasestumisvastaseid tablette. Orgasmi saavutamise võimet mõjutavad paljud vaimsed, emotsionaalsed ja füüsilised tegurid. Samas üks neist teguritest võib hõlmata ka rasestumisvastaseid tablette ehk antibeebipille.

On palju erinevaid rasestumisvastaseid vahendeid, mis erinevad oma koostiselt ja selle poolest, kas need sisaldavad hormoone või mitte. Hormonaalsed rasestumisvastased tabletid võivad sisaldada ainult hormooni progestiini (neid nimetatakse minipillideks) või hormoonide östrogeeni ja progestiini kombinatsiooni (tuntud kui kombineeritud pillid). Hormooni annus võib erineda olenevalt kaubamärgist ja sellest, mida tervishoiuteenuse osutaja määrab. 

Aga miks sisaldavad rasestumisvastased tabletid hormoone? Lühidalt, mõlemat tüüpi beebipillide hormoonid meelitavad keha arvama, et on rase, seega ei vabasta ta munarakku. Kui beebipilli õigesti võtta, ei jäta see viljastumiseks valmis munarakke, seega pole võimalust rasestuda. Kuna aga kõigi inimeste seksuaalsed tungid, reaktsioonid ja emotsioonid on tugevas korrelatsioonis hormoonide tasemega kehas, võivad pillid tekitada seksuaalseid kõrvalmõjusid. Ühes uuringus võtsid pooled osalejatest pille ja teised kasutasid mittehormonaalset meetodit. Need, kes võtsid pille, teatasid vähem erutusest, vähenenud sekretsioonist ja vähematest orgasmidest. Uuringud ei ole aga lõplikult näidanud seost pillide kasutamise ja orgasmi saavutamise võime vahel.