Skip to main content

Raseduseks valmistumine

Kas Sa teadsid, viljakust võivad mõjutada mitte ainult hormoonid, vaid ka vaagna asend ja vaagnas paiknevate organite (munasarjad, emakas, põis, jmt) tervis?

Lisaks loetud ja arstilt kuuldud soovitustele viljakusvõimekuse tõstmiseks ja raseduseks valmistumiseks, pakub Heaolukliinik Sulle täiendavaid teraapiaid ja praktikaid, et parandada munasarjade verevarustust, tasakaalustada vaagna asendit ning tagada vaagnaorganite ja vaagnapõhjalihaste valmisolek nii raseduseks kui Sinu igapäevaseks heaoluks.

Teraapiate perioodiks on soovitav planeerida minimaalselt 3 kuud ja minimaalselt 3 visiiti, et saaksime hinnata teraapiate ja/või harjutuste mõju, neid jooksvalt korrigeerida ning jälgida keha reaktsioone. Heaolukliiniku pakutavad teraapiad on toetava iseloomuga ning ei asenda professionaalset meditsiinilist abi. Teraapiad sobivad nii loomuliku raseduse planeerimise kui IVFi toetuseks. Kõik teraapiad toetavad teineteist, kuid on edukalt kasutatavad ka eraldi.

.

Tutvu teraapiatega allpool ja broneeri aeg vastuvõtule.

Vali ühekordne külastus või 3- või 5-korra pakett.
Paketi eest tasutakse täismahus esimesel vastuvõtul sularahas või ülekandega. Edasised vastuvõtuajad lepitakse kokku jooksvalt. Teenuseid saab kasutada 6 kuu jooksul alates esimesest visiidist.

Kui kalendris ei leidu Sinu jaoks sobilikku aega, võta ühendust tere @ heaolukliinik . ee ja püüame leida lahenduse.

Harjutused ja enesemassaaž munasarjade töö toetamiseks

Kui mõnda hormooni on kehas pidevalt ülearu või on teisest alatasa puudus, tuleb midagi ette võtta – üheks võimaluseks on spetsiaalsed harjutused ja enesemassaaž mis mõlemad toetavad kehaomaseid protsesse ja annavad suurepärase võimaluse viljakusvõimekuse parandamisele omalt poolt kaasa aidata.

Harjutused ja massaaž aitavad tasakaalustada ja toetada munasarjade tööd, parandada munajuhade läbivust ja suurendada verevarustust väikevaagna piirkonnas. Uuringud sedastavad, et munasarjade verevarustus on oluline nende efektiivse töö ja võimekuse tagamisel.

Harjutused on olemuselt lihtsad ja rütmilised, sobides igas eas ja ettevalmistuses naisele. Harjutusi sooritatakse kuuel päeval nädalas hommikul ja õhtul 5-6 minutit, enesemassaaži on soovitav teha voodis või muidu lõdvestunud asendis ja olekus igapäevaselt.

Vastunäidustused: rasedus, müoomid, operatsioonist taastumine, akuutsed haigusnähud.

Vastuvõtu pikkus 60-90min.

Vaagna tasakaalustamine

On omamoodi üllatav, kui palju tegureid võivad viljakust mõjutada. Näiteks nagu vaagna asend ja vaagnaga seotud lihaste, sh vaagnapõhjalihaste, reielihaste ja kerelihaste toonus, kuid ka vaagnas paiknevate organite (emakas, munasarjad, põis, soolestik, jm) asend ja tasakaal. Hea uudis on see, et nii vaagna asendit kui vaagnaga seotud lihaste ja organite sidemete tasakaalu saab pehmekoe manuaalteraapia võtetega mõjutada. Teraapiavõtted on pehmed ja valuvabad.

Mõned seisundid, mille korral põhjus võib peituda vaagna piirkonnas: puusavalu, (ala)seljavalu, pingetunne kõhus/reites/kubemes/seljas/puusades, pinge, nõrkus või tundetus vaagnapõhjalihastes, ebaregulaarne või valulik menstruatsioon, kõhukinnisus, emaka asend.

Kõige lihtsam, mida Sa ise teha saad – jälgi oma istumisasendit, vähenda istumisaega, suurenda igapäevast liikumist. Nii annad Sa oma vaagna piirkonnale ja vaagnas paiknevatele organitele ruumi ja läbi verevarustuse parandamise suurendad nende elujõulisust.

Vastuvõtu pikkus 60-90min.

Munasarjade ja emaka massaaž

Massaaž aktiveerib munasarjade ja emaka tööd, tasakaalustab munasarjade, munajuhade ja emaka asetust, parandab seedimisprotsesse ja toetab immuunsüsteemi toimimist. Massaaž aktiveerib verevarustust väikevaagna piirkonnas, parandab organite varustatust toitainete ja hapnikuga, stimuleerib ja tasakaalustab hormoonide tootmist ja suurendab elujõudu väikese vaagna piirkonnas.

Massaaž sobib viljakusvõimekuse tõstmiseks, stressitaseme maandamiseks, valuliku või ebaregulaarse menstruatsiooni korral, üleminekueas.

Massaaži tehakse kõhu, (ala)selja ja tuharate piirkonnas. Vastavalt kliendi eelistusele kasutatakse lõhnatut viinamarjaseemne õli või pähklisse aroomiga  ravimtaimedega rikastatud seesamiseemne õli.

Vastunäidustused: menstruatsioon, rasedus, rinnaga toitmine, epilepsia, tsüstid, müoomid, operatsioonist taastumine, südamehaigused, nahavigastused, palavik, akuutsed haigusnähud.

Massaaži sagedus vastavalt enesetundele või sõltuvalt vajadusest. Valuliku menstruatsiooni korral 5-7 päeva enne menstruatsiooni, tsüklihäirete korral 5 päeva pärast menstruatsiooni.

Vastuvõtu pikkus 60min.